Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Bona-Siivous Oy

Y-tunnus 2879874-7 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2018

Bona-Siivous Oy (Y-tunnus: 2879874-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (26,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 10,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,2 % ja ROE 14,4 %. Omavaraisuusaste oli 29,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
94,0 kEUR
-26,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,6 %
-1,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-19,0 kEUR
+73,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,20
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kahdeksas huvilatie 11, Espoo 02730
Verkkosivu
www.bona-siivous.fi
Perustettu
4.1.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Kahdeksas huvilatie 11, Espoo 02730
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Bona-Siivous Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12812613512894,0 26,6%
Bruttokate13712212511589,0 22,6%
Liiketulos (EBIT)24,024,042,015,010,0 33,3%
Nettotulos20,023,036,09,008,00 11,1%
Oma pääoma yhteensä36,056,088,091,020,0 78,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)99,011013112868,0 46,9%
Nettovelka-47,0-70,0-66,0-71,0-19,0 73,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,8 %19,0 %31,1 %11,7 %10,6 % 9,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)32,7 %23,0 %34,9 %11,6 %10,2 % 12,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)75,5 %50,0 %50,0 %10,1 %14,4 % 42,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)70,4 %40,0 %51,2 %15,5 %12,5 % 19,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17,319,130,42,73-0,287 110,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste36,4 %50,5 %66,2 %71,1 %29,0 % 59,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 131 %- 125 %-75,0 %-78,0 %-95,0 % 21,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-22,2 %-23,0 %-31,3 %-14,9 % 52,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,772,333,493,904,20 7,7%
Current ratio1,772,333,493,904,20 7,7%
Rahat ja rahavarat63,083,076,077,063,0 18,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,5514,55,4100-
Nettokäyttöpääoma %28,1 %44,4 %64,4 %70,3 %51,1 % 27,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.