Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Taidegalleria Pajala Oy

Y-tunnus 2877457-7 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2017

Taidegalleria Pajala Oy (Y-tunnus: 2877457-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulainen. Yritys toimii toimialalla 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (26,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 57,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,9 % ja ROE 29,1 %. Omavaraisuusaste oli 90,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
33,0 kEUR
+26,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
57,6 %
+7,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-42,0 kEUR
-23,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,33
-9,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tiukupolku 2, Oulainen 86300
Verkkosivu
www.taidegalleriapajala.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.12.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Tiukupolku 2, Oulainen 86300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Taidegalleria Pajala Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,020,031,026,033,0 26,9%
Bruttokate22,018,024,019,026,0 36,8%
Liiketulos (EBIT)15,09,0018,013,019,0 46,2%
Nettotulos12,07,0014,010,015,0 50,0%
Oma pääoma yhteensä36,041,052,049,054,0 10,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)37,042,057,052,060,0 15,4%
Nettovelka-21,0-21,0-39,0-34,0-42,0 23,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)68,2 %45,0 %58,1 %50,0 %57,6 % 15,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)45,5 %22,8 %36,4 %23,9 %33,9 % 41,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)37,5 %18,2 %30,1 %19,8 %29,1 % 47,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)47,6 %23,4 %38,7 %25,5 %36,5 % 43,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,353,5910,15,0810,3 102,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,3 %97,6 %91,2 %94,2 %90,0 % 4,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-58,3 %-51,2 %-75,0 %-69,4 %-77,8 % 12,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-90,9 %- 100 %- 110 %- 123 %- 109 % 11,4%
Maksuvalmius
Quick ratio21,024,07,8017,07,33 56,9%
Current ratio35,040,011,025,010,0 60,0%
Rahat ja rahavarat21,021,039,034,042,0 23,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)018,30022,1-
Nettokäyttöpääoma %155 %195 %161 %185 %164 % 11,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.