Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

ES-Remove Oy

Y-tunnus 2874418-3 38.32 Jätteen sijoittaminen kaatopaikalle tai pysyvä varastointi Perustettu 2017

ES-Remove Oy (Y-tunnus: 2874418-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohtaja. Yritys toimii toimialalla 38.32 Jätteen sijoittaminen kaatopaikalle tai pysyvä varastointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (24,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 14,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,5 % ja ROE 7,6 %. Omavaraisuusaste oli 54,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
134 kEUR
-24,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,2 %
-22,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
59,0 kEUR
+392 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,57
-3,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Äijäläntie 97, Lohtaja 68230
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.12.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
38 Jätteen keruu, hyödyntäminen ja hävittäminen
Päätoimiala
38.32 Jätteen sijoittaminen kaatopaikalle tai pysyvä varastointi
Sijainti
Äijäläntie 97, Lohtaja 68230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

ES-Remove Oy · 38 Jätteen keruu, hyödyntäminen ja hävittäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto258223179177134 24,3%
Bruttokate218171143154134 13,0%
Liiketulos (EBIT)85,029,228,064,019,0 70,3%
Nettotulos65,219,520,046,011,0 76,1%
Oma pääoma yhteensä123132130152138 9,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)259327243257253 1,6%
Nettovelka49,915177,012,059,0 391,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,0 %13,1 %15,6 %36,2 %14,2 % 60,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)37,6 %10,1 %11,2 %25,6 %7,45 % 70,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)70,3 %15,3 %15,3 %32,6 %7,59 % 76,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)39,5 %10,7 %11,7 %26,5 %8,07 % 69,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)49,80,397-6,7828,3-8,44 129,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste47,4 %40,5 %53,5 %58,9 %54,5 % 7,5%
Nettovelkaantumisaste (%)40,7 %114 %59,2 %7,89 %42,8 % 442,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %25,6 %75,8 %46,4 %13,0 %64,9 % 399,2%
Maksuvalmius
Quick ratio4,953,263,415,501,57 71,5%
Current ratio4,953,263,415,501,57 71,5%
Rahat ja rahavarat70,225,130,083,028,0 66,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)06,4624,522,759,9 163,9%
Nettokäyttöpääoma %24,6 %41,9 %22,9 %45,8 %15,7 % 65,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.