Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Clean Ones Oy

Y-tunnus 2872192-6 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2017

Clean Ones Oy (Y-tunnus: 2872192-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (2,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,8 % ja ROE 22,1 %. Omavaraisuusaste oli 59,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
939 kEUR
-2,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,96 %
+3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-55,0 kEUR
+42,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,05
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Raitalankatu 7, Salo 24260
Verkkosivu
www.cleanones.fi
Henkilöstö
20 (2025)
Perustettu
16.11.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Raitalankatu 7, Salo 24260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Clean Ones Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto955902969962939 2,4%
Bruttokate844801861855837 2,1%
Liiketulos (EBIT)69,022,065,027,056,0 107,4%
Nettotulos54,014,051,021,044,0 109,5%
Oma pääoma yhteensä132135176184215 16,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)295285323349360 3,2%
Nettovelka-46,02,00-61,0-95,0-55,0 42,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,23 %2,44 %6,71 %2,81 %5,96 % 112,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,6 %6,55 %21,7 %8,04 %15,8 % 96,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)50,0 %10,5 %32,8 %11,7 %22,1 % 88,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)53,1 %12,0 %36,9 %13,4 %25,6 % 91,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)45,72,3535,73,3625,1 647,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste44,6 %47,4 %54,7 %52,6 %59,4 % 12,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-34,8 %1,48 %-34,7 %-51,6 %-25,6 % 50,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,84 %13,9 %6,81 %4,89 %7,99 % 63,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8380,8171,381,211,05 13,2%
Current ratio0,9560,9691,501,321,16 12,1%
Rahat ja rahavarat70,025,080,011972,0 39,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)24,527,537,725,428,4 11,8%
Nettokäyttöpääoma %-0,733 %-0,443 %6,71 %5,09 %2,45 % 51,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.