Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Caballos Talli oy

Y-tunnus 2872118-4 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta Perustettu 2017

Caballos Talli oy (Y-tunnus: 2872118-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuusisto. Yritys toimii toimialalla 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (9,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,8 % ja ROE 5,4 %. Omavaraisuusaste oli 14,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
272 kEUR
-9,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,21 %
-3,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
11,0 kEUR
-8,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,696
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsäpellontie 37, Kuusisto 21620
Verkkosivu
www.caballos.fi
Perustettu
27.11.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Sijainti
Metsäpellontie 37, Kuusisto 21620
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Caballos Talli oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto203210294299272 9,0%
Bruttokate128171197204182 10,8%
Liiketulos (EBIT)-1,0029,037,017,06,00 64,7%
Nettotulos-4,0027,035,012,01,00 91,7%
Oma pääoma yhteensä-55,0-29,06,0018,019,0 5,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)62,0101119119133 11,8%
Nettovelka10,039,018,012,011,0 8,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,493 %13,8 %12,6 %5,69 %2,21 % 61,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,943 %23,5 %30,5 %14,3 %4,76 % 66,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-7,62 %33,1 %65,4 %100 %5,41 % 94,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-6,45 %109 %115 %47,9 %12,1 % 74,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,1233,034,911,11,65 85,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-47,0 %2,97 %5,04 %15,0 %14,2 % 5,3%
Nettovelkaantumisaste (%)1 000 %3 900 %300 %66,7 %57,9 % 13,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %56,2 %61,4 %37,8 %28,8 %33,1 % 14,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,06730,07780,1180,4320,696 61,1%
Current ratio0,06730,07780,1180,4320,696 61,1%
Rahat ja rahavarat3,001,002,0016,025,0 56,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-47,8 %-39,5 %-27,9 %-14,0 %-8,82 % 37,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.