Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pihatyö Liuksiala Oy

Y-tunnus 2869271-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2017

Pihatyö Liuksiala Oy (Y-tunnus: 2869271-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (27,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 55,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 28,9 % ja ROE 56,7 %. Omavaraisuusaste oli 45,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
38,0 kEUR
-27,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
55,3 %
+38,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-79,0 kEUR
-84,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,82
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lantinkatu 3, Lahti 15240
Verkkosivu
www.pihatyoliuksiala.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.11.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Lantinkatu 3, Lahti 15240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pihatyö Liuksiala Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10373,962,652,238,0 27,2%
Bruttokate46,051,136,338,530,0 22,1%
Liiketulos (EBIT)1,006,171,299,0321,0 132,6%
Nettotulos1,004,901,027,2117,0 135,8%
Oma pääoma yhteensä13,016,316,021,938,0 73,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)55,032,656,463,382,0 29,5%
Nettovelka-11,0-6,90-30,4-42,9-79,0 84,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,971 %8,34 %2,06 %17,3 %55,3 % 219,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,94 %14,1 %2,91 %15,1 %28,9 % 91,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,69 %33,5 %6,31 %38,0 %56,7 % 49,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,00 %42,1 %8,03 %47,7 %71,3 % 49,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,2303,70-0,2525,7114,9 160,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste23,6 %50,0 %28,4 %34,6 %45,8 % 32,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-84,6 %-42,4 %- 190 %- 195 %- 208 % 6,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %30,1 %12,7 %16,0 %-2,77 %-89,5 % 3131,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3330,7460,8601,141,82 59,6%
Current ratio0,3330,7440,8591,141,82 59,6%
Rahat ja rahavarat11,06,9030,442,979,0 84,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,0914,314,623,019,2 16,5%
Nettokäyttöpääoma %-27,2 %-5,66 %-9,09 %11,4 %97,4 % 754,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.