Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Frame Consulting Oy

Y-tunnus 2868493-4 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 2017

Frame Consulting Oy (Y-tunnus: 2868493-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Orimattila. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (7,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 50,5 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,4 % ja ROE 14,5 %. Omavaraisuusaste oli 97,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 20,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
323 kEUR
+7,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,5 %
+11,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 334 kEUR
+11,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
21,8
-3,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tiiralokintie 9, Orimattila 16300
Verkkosivu
www.frameconsulting.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.11.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Tiiralokintie 9, Orimattila 16300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Frame Consulting Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto302298269300323 7,7%
Bruttokate288297283293342 16,7%
Liiketulos (EBIT)163152122118163 38,1%
Nettotulos12712010310593,0 11,4%
Oma pääoma yhteensä409496559619662 6,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)425517573637681 6,9%
Nettovelka- 150- 236- 299- 376- 334 11,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)54,0 %51,0 %45,4 %39,3 %50,5 % 28,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)42,3 %32,5 %24,2 %22,8 %26,4 % 15,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)35,5 %26,5 %19,5 %17,8 %14,5 % 18,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,0 %33,9 %25,0 %23,4 %27,1 % 15,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)10382,950,536,763,7 73,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,0 %95,8 %97,6 %97,3 %97,5 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-36,7 %-47,6 %-53,5 %-60,7 %-50,5 % 16,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-44,0 %-71,8 %- 106 %- 119 %-97,8 % 17,8%
Maksuvalmius
Quick ratio12,413,825,724,921,8 12,4%
Current ratio12,413,825,723,620,6 12,7%
Rahat ja rahavarat150236299376334 11,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)73,764,974,657,240,7 28,8%
Nettokäyttöpääoma %55,6 %61,4 %56,1 %49,0 %63,5 % 29,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.