Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nousiko Oy

Y-tunnus 2867992-4 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta Perustettu 2017

Nousiko Oy (Y-tunnus: 2867992-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Velkua. Yritys toimii toimialalla 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (32,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,4 % ja ROE 11,4 %. Omavaraisuusaste oli 93,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 15,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
55,0 kEUR
-32,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,0 %
+16,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-88,0 kEUR
-8,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
15,5
-67,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vuorilantie 93, Velkua 21195
Verkkosivu
mvw.rr-koulutuspalvelut.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.11.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta
Sijainti
Vuorilantie 93, Velkua 21195
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nousiko Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto54,088,012481,055,0 32,1%
Bruttokate57,090,014781,055,0 32,1%
Liiketulos (EBIT)11,016,055,03,0011,0 266,7%
Nettotulos8,0012,044,03,0010,0 233,3%
Oma pääoma yhteensä41,050,090,086,089,0 3,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)72,076,010786,095,0 10,5%
Nettovelka-38,0-46,0-90,0-81,0-88,0 8,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,4 %18,2 %44,4 %3,70 %20,0 % 440,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,8 %21,6 %61,2 %4,15 %14,4 % 247,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)21,6 %26,4 %62,9 %3,41 %11,4 % 234,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)16,5 %24,8 %70,4 %4,44 %14,9 % 235,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,376,5637,9-5,991,17 119,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,2 %64,9 %84,1 %98,9 %93,7 % 5,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-92,7 %-92,0 %- 100 %-94,2 %-98,9 % 5,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-57,4 %-38,6 %-62,9 %-98,8 %- 149 % 50,8%
Maksuvalmius
Quick ratio3,943,456,0683,015,5 81,3%
Current ratio3,943,456,0683,015,5 81,3%
Rahat ja rahavarat63,061,095,081,088,0 8,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,562,223,5033,2-
Nettokäyttöpääoma %92,6 %61,4 %21,0 %14,8 %104 % 602,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.