Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

J. Mannila Oy

Y-tunnus 2862636-3 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2017

J. Mannila Oy (Y-tunnus: 2862636-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 580,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 148,2 % ja ROE 6300,0 %. Omavaraisuusaste oli -83,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
580 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
5,00 kEUR
+600 % vs. 2024
Quick ratio 2024
0,0270
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Raatihuoneenkatu 17, Hämeenlinna 13100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.10.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Raatihuoneenkatu 17, Hämeenlinna 13100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

J. Mannila Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto01,000010,0-
Bruttokate3504,000045,0-
Liiketulos (EBIT)1,00-40,0-6,00-11,058,0 627,3%
Nettotulos-6,00-41,0-6,00-11,063,0 672,7%
Oma pääoma yhteensä-15,0-56,0-62,0-73,0-10,0 86,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)81,03,002,002,000 100,0%
Nettovelka57,0-2,00-1,00-1,005,00 600,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-4 000 %0 %0 %580 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,565 %-50,3 %-9,76 %-15,8 %148 % 1036,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-14,6 %-97,6 %- 240 %- 550 %6 300 % 1245,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,830 %- 137 %0 %-2 200 %3 150 % 243,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-16,3-44,2-0,702-5,1364,9 1365,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-15,3 %-94,9 %-96,9 %-98,6 %-83,3 % 15,5%
Nettovelkaantumisaste (%)5 700 %- 200 %- 100 %- 100 %500 % 600,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %5 700 %0 %0 %120 %-
Maksuvalmius
Quick ratio0,4030,05080,03130,02700 100,0%
Current ratio0,4030,05080,03130,02700 100,0%
Rahat ja rahavarat2,002,001,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0365000-
Nettokäyttöpääoma %0 %-5 600 %0 %0 %- 120 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.