Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

B&B Villa Kauppila Oy

Y-tunnus 2857392-7 55.10 Hotellit ja vastaava majoitustoiminta Perustettu 2017

B&B Villa Kauppila Oy (Y-tunnus: 2857392-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ii. Yritys toimii toimialalla 55.10 Hotellit ja vastaava majoitustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (7,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 47,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,1 % ja ROE 39,9 %. Omavaraisuusaste oli 34,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
147 kEUR
-7,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
47,6 %
+10,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
266 kEUR
-8,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,915
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kauppilantie 12, Ii 91100
Verkkosivu
www.villakauppila.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.9.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
55 Majoitustoiminta
Päätoimiala
55.10 Hotellit ja vastaava majoitustoiminta
Sijainti
Kauppilantie 12, Ii 91100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

B&B Villa Kauppila Oy · 55 Majoitustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto137155130158147 7,0%
Bruttokate107116101130117 10,0%
Liiketulos (EBIT)31,030,027,058,270,0 20,3%
Nettotulos10,010,0-2,0020,449,0 140,2%
Oma pääoma yhteensä70,080,078,097,6148 51,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)435417409401429 7,0%
Nettovelka344326312291266 8,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)22,6 %19,4 %20,8 %36,8 %47,6 % 29,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,06 %7,04 %6,54 %14,4 %17,1 % 18,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,5 %13,3 %-2,53 %23,2 %39,9 % 72,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,26 %7,26 %6,78 %14,9 %17,6 % 18,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,94-9,83-11,521,133,0 56,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste16,1 %19,1 %19,0 %24,4 %34,3 % 40,6%
Nettovelkaantumisaste (%)491 %408 %400 %298 %180 % 39,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %261 %217 %254 %190 %190 % 0,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2220,08510,1350,1410,915 548,9%
Current ratio0,2220,08510,1350,1410,915 548,9%
Rahat ja rahavarat7,001,002,002,823,00 6,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,994,712,812,087,45 258,2%
Nettokäyttöpääoma %-30,7 %-27,7 %-24,6 %-23,2 %-2,72 % 88,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.