Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JL-Palvelu Oy

Y-tunnus 2855207-7 25.53 Metallien työstö Perustettu 2017

JL-Palvelu Oy (Y-tunnus: 2855207-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Laitila. Yritys toimii toimialalla 25.53 Metallien työstö. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (34,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,0 % ja ROE 23,3 %. Omavaraisuusaste oli 61,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
827 kEUR
+34,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,01 %
-2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-88,0 kEUR
-18,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,20
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Turuntie 9 B, Laitila 23800
Verkkosivu
www.jl-palvelu.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
8.9.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.53 Metallien työstö
Sijainti
Turuntie 9 B, Laitila 23800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JL-Palvelu Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto486694665617827 34,0%
Bruttokate391495485431495 14,8%
Liiketulos (EBIT)25,086,068,061,058,0 4,9%
Nettotulos13,060,052,048,044,0 8,3%
Oma pääoma yhteensä34,092,0137173204 17,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)170234231248331 33,5%
Nettovelka60,0-36,0-69,0-74,0-88,0 18,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,14 %12,4 %10,2 %9,89 %7,01 % 29,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,3 %42,6 %29,2 %25,5 %20,0 % 21,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)47,3 %95,2 %45,4 %31,0 %23,3 % 24,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)31,3 %70,5 %46,3 %35,9 %27,1 % 24,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)15,359,041,334,729,0 16,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %39,3 %58,8 %69,8 %61,1 % 12,5%
Nettovelkaantumisaste (%)176 %-39,1 %-50,4 %-42,8 %-43,1 % 0,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %25,5 %8,65 %0,902 %-1,62 %-0,121 % 92,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9861,522,072,282,20 3,5%
Current ratio0,9861,522,072,282,20 3,5%
Rahat ja rahavarat12,082,090,085,0131 54,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)45,132,631,842,634,0 20,2%
Nettokäyttöpääoma %-0,206 %7,20 %12,0 %14,9 %14,0 % 6,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.