Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Strong Sport Savonlinna Oy

Y-tunnus 2847769-5 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 2017

Strong Sport Savonlinna Oy (Y-tunnus: 2847769-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Savonlinna. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (36,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 81,9 % ja ROE 75,9 %. Omavaraisuusaste oli 78,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
96,0 kEUR
+36,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,6 %
+12,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
-1014 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,67
-380,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pappilankatu 1, Savonlinna 57100
Verkkosivu
www.crossfitsln.com
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
3.8.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Pappilankatu 1, Savonlinna 57100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Strong Sport Savonlinna Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto70,066,074,070,396,0 36,6%
Bruttokate51,045,060,051,780,0 54,7%
Liiketulos (EBIT)6,00-7,0012,02,1515,0 597,7%
Nettotulos4,00-8,0012,01,9812,0 506,1%
Oma pääoma yhteensä4,00-3,009,009,6122,0 128,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)20,013,012,09,6227,0 180,7%
Nettovelka13,03,00-3,00-1,98-22,0 1011,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,57 %-10,6 %16,2 %3,07 %15,6 % 408,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)26,7 %-38,9 %85,7 %20,1 %81,9 % 307,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,6 %-94,1 %109 %21,3 %75,9 % 256,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,7 %-58,3 %200 %24,7 %98,0 % 296,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,54-8,9911,81,3011,1 753,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste19,0 %-17,6 %69,2 %99,9 %78,6 % 21,3%
Nettovelkaantumisaste (%)325 %300 %-33,3 %-20,6 %- 100 % 385,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %18,6 %22,7 %1,35 %-2,80 %-16,7 % 496,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3330,1761,003843,67 99,0%
Current ratio0,3330,1761,003843,67 99,0%
Rahat ja rahavarat4,002,003,001,9822,0 1011,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-11,4 %-21,2 %0 %4,91 %16,7 % 240,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.