Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Infinity Wellness Spa & Salon Oy

Y-tunnus 2847349-1 96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut Perustettu 2017

Infinity Wellness Spa & Salon Oy (Y-tunnus: 2847349-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (11,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 15,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 200,0 % ja ROE 400,0 %. Omavaraisuusaste oli -100,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
40,0 kEUR
-11,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,0 %
-2,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-3,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2024
5,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Pyyntitie 1 B, Espoo 02230
Verkkosivu
www.infinitywellnessspa.fi
Perustettu
1.8.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut
Sijainti
Pyyntitie 1 B, Espoo 02230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Infinity Wellness Spa & Salon Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto29,750,360,045,040,0 11,1%
Bruttokate26,045,356,041,036,0 12,2%
Liiketulos (EBIT)-1,36-4,72-6,008,006,00 25,0%
Nettotulos-1,57-5,54-6,008,006,00 25,0%
Oma pääoma yhteensä4,925,072,003,00-1,00 133,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,758,134,005,000 100,0%
Nettovelka-4,65-8,02-4,00-3,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-4,58 %-9,40 %-10,0 %17,8 %15,0 % 15,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-23,1 %-73,3 %-98,9 %178 %200 % 12,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-28,8 %- 111 %- 170 %320 %400 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-25,4 %-96,0 %- 168 %267 %300 % 12,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,93-5,19-6,487,815,72 26,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,8 %63,0 %50,0 %75,0 %- 100 % 233,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-94,5 %- 158 %- 200 %- 100 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-15,4 %-10,0 %-3,33 %-4,44 %2,50 % 156,3%
Maksuvalmius
Quick ratio76,72,732,005,000 100,0%
Current ratio76,72,732,005,000 100,0%
Rahat ja rahavarat4,658,024,003,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %15,8 %10,2 %3,33 %8,89 %-2,50 % 128,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.