Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Estelle Holding Oy

Y-tunnus 2837295-7 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta Perustettu 2017

Estelle Holding Oy (Y-tunnus: 2837295-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 91,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,5 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,3 % ja ROE 15,9 %. Omavaraisuusaste oli 80,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
106 kEUR
+2,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
91,5 %
+3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
498 kEUR
-19,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,7
-45,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Linnoitustie 2 A, Espoo 02600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.6.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.30 Omaisuudenhoitotoiminta
Sijainti
Linnoitustie 2 A, Espoo 02600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Estelle Holding Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto44,066,083,0103106 2,9%
Bruttokate36,061,079,098,0105 7,1%
Liiketulos (EBIT)20,054,072,091,097,0 6,6%
Nettotulos336356682390451 15,6%
Oma pääoma yhteensä2 1502 1382 4922 7072 983 10,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 6882 6633 0203 4043 703 8,8%
Nettovelka118410389617498 19,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)45,5 %81,8 %86,7 %88,3 %91,5 % 3,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,0 %13,7 %24,5 %12,8 %13,3 % 3,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,7 %16,6 %29,5 %15,0 %15,9 % 6,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,1 %13,9 %24,7 %12,9 %13,4 % 3,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 220- 198- 179- 196- 227 15,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,0 %80,2 %82,5 %79,5 %80,5 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)5,49 %19,2 %15,6 %22,8 %16,7 % 26,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %357 %662 %505 %622 %490 % 21,2%
Maksuvalmius
Quick ratio9,7918,132,056,010,7 80,9%
Current ratio9,7918,132,056,010,7 80,9%
Rahat ja rahavarat38290,011158,0202 248,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000010,3-
Nettokäyttöpääoma %780 %702 %1 122 %1 283 %192 % 85,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.