Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vuorident Oy

Y-tunnus 2832405-8 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2017

Vuorident Oy (Y-tunnus: 2832405-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (5,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,6 % ja ROE 9,6 %. Omavaraisuusaste oli 45,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
190 kEUR
+5,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,89 %
-9,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
53,0 kEUR
+112 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,661
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rantaraitti 5 B 7, Espoo 02230
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.5.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Rantaraitti 5 B 7, Espoo 02230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vuorident Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto135180177181190 5,0%
Bruttokate121163162173199 15,0%
Liiketulos (EBIT)13,052,027,031,015,0 51,6%
Nettotulos9,0038,018,020,010,0 50,0%
Oma pääoma yhteensä44,078,090,0103105 1,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)117148235232232 0,0%
Nettovelka-46,0-77,038,025,053,0 112,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,63 %28,9 %15,3 %17,1 %7,89 % 53,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,1 %37,7 %14,1 %13,3 %8,62 % 35,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,0 %62,3 %21,4 %20,7 %9,62 % 53,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)31,7 %82,0 %21,2 %17,2 %11,1 % 35,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,0437,013,88,06-5,53 168,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste37,6 %52,7 %38,3 %44,4 %45,3 % 2,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 105 %-98,7 %42,2 %24,3 %50,5 % 107,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,0 %-3,89 %54,2 %40,9 %56,3 % 37,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7951,331,191,360,661 51,4%
Current ratio0,7951,331,191,360,661 51,4%
Rahat ja rahavarat46,077,049,055,020,0 63,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,032,435,140,330,7 23,8%
Nettokäyttöpääoma %-18,5 %0 %-7,91 %-2,76 %-12,6 % 356,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.