Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Saarenkanta Oy

Y-tunnus 2831898-5 43.34 Maalaus ja lasitus Perustettu 2017

Saarenkanta Oy (Y-tunnus: 2831898-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 43.34 Maalaus ja lasitus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Parolantie 12 as. 21, Hämeenlinna 13130
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
4.5.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.34 Maalaus ja lasitus
Sijainti
Parolantie 12 as. 21, Hämeenlinna 13130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Saarenkanta Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto94,044,010,000-
Bruttokate90,044,010,000-
Liiketulos (EBIT)10,0-15,0-16,02,000 100,0%
Nettotulos10,0-15,0-16,02,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä38,020,02,004,005,00 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)44,020,02,004,004,00 0,0%
Nettovelka-26,0-12,0-2,00-4,00-4,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,6 %-34,1 %- 160 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,3 %-46,9 %- 145 %66,7 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)29,4 %-51,7 %- 145 %66,7 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)29,4 %-53,6 %- 152 %66,7 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,16-18,6-17,91,81-0,378 120,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,4 %95,2 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-68,4 %-60,0 %- 100 %- 100 %-80,0 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-20,2 %-25,0 %-20,0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio6,2920,0000-
Current ratio6,2920,0000-
Rahat ja rahavarat26,012,02,004,004,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)66,066,4000-
Nettokäyttöpääoma %39,4 %43,2 %20,0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.