Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pihapuunkaato V & K OY

Y-tunnus 2820499-6 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2017

Pihapuunkaato V & K OY (Y-tunnus: 2820499-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rymättylä. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (60,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 71,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,2 % ja ROE 42,6 %. Omavaraisuusaste oli 20,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
14,0 kEUR
-60,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
71,4 %
+80,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-44,0 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,21
-4,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rauhalantie 5, Rymättylä 21140
Verkkosivu
www.pihapuidenkaato.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.1.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Rauhalantie 5, Rymättylä 21140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pihapuunkaato V & K OY · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto60,064,047,035,014,0 60,0%
Bruttokate58,059,046,034,028,0 17,6%
Liiketulos (EBIT)-10,06,003,00-3,0010,0 433,3%
Nettotulos-11,08,002,00-3,0010,0 433,3%
Oma pääoma yhteensä33,041,043,037,010,0 73,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)57,060,051,040,050,0 25,0%
Nettovelka-4,00-19,0-32,0-22,0-44,0 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-16,7 %9,38 %6,38 %-8,57 %71,4 % 933,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-15,6 %10,3 %5,41 %-6,59 %22,2 % 436,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-28,6 %21,6 %4,76 %-7,50 %42,6 % 668,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-16,9 %11,4 %6,25 %-7,59 %41,7 % 649,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-16,31,27-1,92-7,166,50 190,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,0 %69,5 %82,7 %90,2 %20,4 % 77,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,1 %-46,3 %-74,4 %-59,5 %- 440 % 639,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,67 %-18,8 %-51,1 %-51,4 %-42,9 % 16,5%
Maksuvalmius
Quick ratio5,405,573,785,751,21 79,0%
Current ratio5,405,573,785,751,21 79,0%
Rahat ja rahavarat21,030,033,022,045,0 104,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)6,0822,87,77026,1-
Nettokäyttöpääoma %36,7 %50,0 %53,2 %54,3 %57,1 % 5,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.