Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LEKAMA Oy

Y-tunnus 2817684-1 85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta Perustettu 2017

LEKAMA Oy (Y-tunnus: 2817684-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koria. Yritys toimii toimialalla 85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 18,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 44,0 % ja ROE 40,5 %. Omavaraisuusaste oli 79,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
108 kEUR
-2,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,5 %
-6,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-17,0 kEUR
+54,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,67
-8,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hutrintie 5, Koria 45610
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.2.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta
Sijainti
Hutrintie 5, Koria 45610
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LEKAMA Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10187,090,0111108 2,7%
Bruttokate10187,090,0111108 2,7%
Liiketulos (EBIT)3,00-7,0013,028,020,0 28,6%
Nettotulos3,00-7,0012,022,016,0 27,3%
Oma pääoma yhteensä43,032,042,044,035,0 20,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)49,037,047,048,043,0 10,4%
Nettovelka-32,0-26,0-39,0-37,0-17,0 54,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,97 %-8,05 %14,4 %25,2 %18,5 % 26,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,06 %-16,3 %31,0 %58,9 %44,0 % 25,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,98 %-18,7 %32,4 %51,2 %40,5 % 20,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,98 %-18,4 %35,1 %65,9 %51,3 % 22,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,07-11,18,9718,011,8 34,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,8 %88,9 %87,5 %91,7 %79,5 % 13,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-74,4 %-81,3 %-92,9 %-84,1 %-48,6 % 42,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,7 %-25,3 %-36,7 %-29,7 %-7,41 % 75,1%
Maksuvalmius
Quick ratio6,177,006,6710,82,67 75,3%
Current ratio6,177,006,6710,82,67 75,3%
Rahat ja rahavarat32,026,039,037,017,0 54,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %30,7 %27,6 %37,8 %35,1 %13,9 % 60,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.