Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kontiolahden Autopalvelu Oy

Y-tunnus 2816931-8 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2017

Kontiolahden Autopalvelu Oy (Y-tunnus: 2816931-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lehmo. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (0,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 17,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,8 % ja ROE 24,1 %. Omavaraisuusaste oli 90,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
613 kEUR
-0,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,0 %
+3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 371 kEUR
-18,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,38
+2,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kruununtie 7, Lehmo 80710
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
18.2.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Kruununtie 7, Lehmo 80710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kontiolahden Autopalvelu Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto495513554618613 0,8%
Bruttokate294312328340369 8,5%
Liiketulos (EBIT)64,079,092,085,0104 22,4%
Nettotulos51,063,072,068,083,0 22,1%
Oma pääoma yhteensä163213268315373 18,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)207264320363413 13,8%
Nettovelka- 171- 218- 279- 312- 371 18,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,9 %15,4 %16,6 %13,8 %17,0 % 23,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)35,7 %33,5 %31,5 %24,9 %26,8 % 7,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)36,4 %33,5 %29,9 %23,3 %24,1 % 3,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,2 %42,4 %38,3 %29,2 %30,2 % 3,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)39,747,652,642,453,2 25,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,0 %80,4 %83,8 %86,8 %90,3 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 105 %- 102 %- 104 %-99,0 %-99,5 % 0,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,3 %-32,4 %-41,0 %-42,7 %-54,0 % 26,5%
Maksuvalmius
Quick ratio3,964,655,777,199,38 30,5%
Current ratio4,154,855,987,429,65 30,1%
Rahat ja rahavarat171218279312371 18,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)2,9511,49,2218,30,595 96,7%
Nettokäyttöpääoma %29,3 %39,0 %46,8 %49,8 %56,4 % 13,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.