Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Oy HSF Marine Ab

Y-tunnus 2808472-8 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2017

Oy HSF Marine Ab (Y-tunnus: 2808472-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hanko. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (3,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,3 % ja ROE 22,8 %. Omavaraisuusaste oli 69,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
243 kEUR
+3,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,1 %
+5,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-88,0 kEUR
-41,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,83
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rantakatu, Hanko 10900
Verkkosivu
www.hsfmarine.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
9.1.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Rantakatu, Hanko 10900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Oy HSF Marine Ab · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto259231230234243 3,8%
Bruttokate231227227228224 1,8%
Liiketulos (EBIT)50,033,024,029,044,0 51,7%
Nettotulos37,023,014,018,036,0 100,0%
Oma pääoma yhteensä107124132144172 19,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)282256244236245 3,8%
Nettovelka-25,0-19,0-61,0-62,0-88,0 41,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,3 %14,3 %10,4 %12,4 %18,1 % 46,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,1 %12,3 %9,60 %12,1 %18,3 % 51,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)37,9 %19,9 %10,9 %13,0 %22,8 % 75,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,3 %14,8 %11,3 %14,6 %22,7 % 55,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,82,23-1,613,8119,6 414,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste38,2 %48,6 %54,1 %61,0 %69,9 % 14,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-23,4 %-15,3 %-46,2 %-43,1 %-51,2 % 18,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %12,0 %6,93 %-9,57 %-7,69 %-16,0 % 108,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,902,332,401,791,83 2,2%
Current ratio1,902,332,401,791,83 2,2%
Rahat ja rahavarat142115134110113 2,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)020,515,900-
Nettokäyttöpääoma %27,4 %33,3 %37,8 %22,6 %24,7 % 9,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.