Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

ParkettiTakainen Oy

Y-tunnus 2804105-8 43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu Perustettu 2017

ParkettiTakainen Oy (Y-tunnus: 2804105-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nummela. Yritys toimii toimialalla 43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 48,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,9 % ja ROE 16,5 %. Omavaraisuusaste oli 69,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
76,0 kEUR
+11,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
48,7 %
+26,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 264 kEUR
-18,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,84
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kreivinkuja 59, Nummela 03100
Perustettu
4.1.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu
Sijainti
Kreivinkuja 59, Nummela 03100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

ParkettiTakainen Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10377,094,068,076,0 11,8%
Bruttokate85,063,081,054,075,0 38,9%
Liiketulos (EBIT)57,035,052,015,037,0 146,7%
Nettotulos46,028,066,016,035,0 118,8%
Oma pääoma yhteensä130148202202221 9,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)160193262275316 14,9%
Nettovelka- 141- 174- 243- 222- 264 18,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)55,3 %45,5 %55,3 %22,1 %48,7 % 120,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)38,4 %19,8 %36,0 %7,45 %14,9 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)41,6 %20,1 %37,7 %7,92 %16,5 % 108,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)51,8 %25,3 %47,0 %9,98 %21,0 % 110,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)36,415,727,9-7,1110,3 244,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,7 %76,7 %76,8 %72,9 %69,7 % 4,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 108 %- 118 %- 120 %- 110 %- 119 % 8,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 107 %- 168 %- 194 %- 216 %- 221 % 2,3%
Maksuvalmius
Quick ratio4,583,934,083,032,84 6,3%
Current ratio4,583,934,083,032,84 6,3%
Rahat ja rahavarat141174243222264 18,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0015,510,70 100,0%
Nettokäyttöpääoma %86,4 %122 %-18,1 %-42,6 %-82,9 % 94,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.