Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Snoulift Oy

Y-tunnus 2801975-8 42.12 Rautateiden ja metrolinjojen rakentaminen Perustettu 2016

Snoulift Oy (Y-tunnus: 2801975-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kausala. Yritys toimii toimialalla 42.12 Rautateiden ja metrolinjojen rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (33,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -0,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE -2,8 %. Omavaraisuusaste oli 69,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
751 kEUR
-33,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-0,133 %
-20,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
+82,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,11
+2,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Varastotie 1, Kausala 47400
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
21.12.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.12 Rautateiden ja metrolinjojen rakentaminen
Sijainti
Varastotie 1, Kausala 47400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Snoulift Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1913748461 137751 33,9%
Bruttokate1763397821 068690 35,4%
Liiketulos (EBIT)16,055,0192232-1,00 100,4%
Nettotulos11,038,0150178-11,0 106,2%
Oma pääoma yhteensä54,092,0238408379 7,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)135315491653549 15,9%
Nettovelka-22,070,0-23,0-64,0-11,0 82,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,38 %14,7 %22,7 %20,4 %-0,133 % 100,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,5 %24,4 %47,6 %40,6 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,7 %52,1 %90,9 %55,1 %-2,80 % 105,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,2 %35,5 %59,4 %50,2 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,2536,6130146-50,9 134,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste39,7 %29,1 %48,4 %62,5 %69,2 % 10,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-40,7 %76,1 %-9,66 %-15,7 %-2,90 % 81,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,2 %36,9 %8,04 %5,63 %4,39 % 22,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7781,852,422,695,11 90,0%
Current ratio0,7781,852,422,695,11 90,0%
Rahat ja rahavarat32,086,0186181136 24,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,00000-
Nettokäyttöpääoma %-8,38 %5,08 %10,6 %15,6 %18,9 % 21,2%