Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Koiraklubi oy

Y-tunnus 2801912-5 96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta Perustettu 2016

Koiraklubi oy (Y-tunnus: 2801912-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kouvola. Yritys toimii toimialalla 96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 17,1 %. Omavaraisuusaste oli 90,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
42,0 kEUR
-8,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,14 %
-8,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tehontie 21, Kouvola 45200
Perustettu
20.12.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta
Sijainti
Tehontie 21, Kouvola 45200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Koiraklubi oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto43,048,046,046,042,0 8,7%
Bruttokate41,042,045,045,038,0 15,6%
Liiketulos (EBIT)8,008,004,007,003,00 57,1%
Nettotulos6,005,002,006,003,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä5,0010,011,017,018,0 5,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,028,024,018,018,0 0,0%
Nettovelka12,06,004,00-4,00-8,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,6 %16,7 %8,70 %15,2 %7,14 % 53,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)28,6 %28,6 %15,4 %33,3 %16,7 % 49,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)37,5 %66,7 %19,0 %42,9 %17,1 % 60,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,0 %33,3 %18,2 %38,9 %18,8 % 51,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,644,301,734,201,39 66,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste17,2 %35,7 %47,8 %89,5 %90,0 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)240 %60,0 %36,4 %-23,5 %-44,4 % 88,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %37,2 %20,8 %17,4 %-4,35 %-14,3 % 228,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,101,401,305,006,00 20,0%
Current ratio1,101,401,305,006,00 20,0%
Rahat ja rahavarat8,008,004,004,008,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,538,055,547,634,8 26,9%
Nettokäyttöpääoma %2,33 %8,33 %6,52 %17,4 %23,8 % 36,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.