Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sero Invest Oy

Y-tunnus 2800484-7 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 2016

Sero Invest Oy (Y-tunnus: 2800484-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (5,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 34,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,0 % ja ROE 8,4 %. Omavaraisuusaste oli 98,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
181 kEUR
+5,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
34,8 %
+11,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-42,0 kEUR
-10,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,50
-10,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaltevankierto 25, Hyvinkää 05440
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
14.12.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Kaltevankierto 25, Hyvinkää 05440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sero Invest Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14011893,0172181 5,2%
Bruttokate14211892,0172181 5,2%
Liiketulos (EBIT)-15,0- 132-64,041,063,0 53,7%
Nettotulos753- 17341,010248,0 52,9%
Oma pääoma yhteensä796542524576572 0,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 033549542586581 0,9%
Nettovelka- 420-49,0-1,00-38,0-42,0 10,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-10,7 %- 112 %-68,8 %23,8 %34,8 % 46,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)183 %-14,2 %14,5 %29,1 %13,0 % 55,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)179 %-25,9 %7,69 %18,5 %8,36 % 54,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)236 %-16,8 %14,8 %29,8 %13,2 % 55,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,8- 210- 114-8,578,51 199,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste77,1 %98,5 %96,7 %98,5 %98,6 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-52,8 %-9,04 %-0,191 %-6,60 %-7,34 % 11,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 131 %-34,7 %18,3 %-16,9 %-18,8 % 11,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,786,634,5017,26,50 62,2%
Current ratio1,786,634,5017,26,50 62,2%
Rahat ja rahavarat42049,01,0038,042,0 10,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)2,6100012,1-
Nettokäyttöpääoma %131 %38,1 %67,7 %84,9 %24,3 % 71,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.