Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Elixir Physique Oy

Y-tunnus 2800161-1 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 2016

Elixir Physique Oy (Y-tunnus: 2800161-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,9 % ja ROE 25,8 %. Omavaraisuusaste oli 81,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
103 kEUR
-3,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,91 %
+3,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
-108 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirkkotie 108, Hyvinkää 05820
Verkkosivu
www.elixirphysique.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.12.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Kirkkotie 108, Hyvinkää 05820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Elixir Physique Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13599,0103107103 3,7%
Bruttokate14610210110398,0 4,9%
Liiketulos (EBIT)-1,007,00-1,00-1,003,00 400,0%
Nettotulos-3,006,00-1,00-1,004,00 500,0%
Oma pääoma yhteensä-3,003,002,0013,018,0 38,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)58,050,035,037,022,0 40,5%
Nettovelka55,037,026,012,0-1,00 108,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,741 %7,07 %-0,971 %-0,935 %2,91 % 411,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %14,4 %0 %0 %16,9 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)-7,72 %19,7 %-40,0 %-13,3 %25,8 % 294,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %15,8 %0 %0 %21,7 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,501,08-5,16-3,740,446 111,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-5,00 %6,12 %5,56 %36,1 %81,8 % 126,6%
Nettovelkaantumisaste (%)5 500 %1 233 %1 300 %92,3 %-5,56 % 106,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %44,4 %42,4 %32,0 %19,6 %2,91 % 85,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5000,7370,3180,4350,500 14,9%
Current ratio0,5560,7370,3180,4350,500 14,9%
Rahat ja rahavarat04,001,002,001,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)24,333,221,327,33,54 87,0%
Nettokäyttöpääoma %-5,93 %-5,05 %-14,6 %-12,1 %-1,94 % 84,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.