Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

High Voltage Consulting Oy

Y-tunnus 2799754-1 43.24 Muu rakennusasennus Perustettu 2016

High Voltage Consulting Oy (Y-tunnus: 2799754-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 43.24 Muu rakennusasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (62,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 65,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,0 % ja ROE 2,3 %. Omavaraisuusaste oli 97,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 23,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
76,0 kEUR
-62,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
65,8 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 428 kEUR
+52,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
23,5
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Presidentinpuistokatu 15 A 1, Pori 28130
Verkkosivu
www.hvc.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.12.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.24 Muu rakennusasennus
Sijainti
Presidentinpuistokatu 15 A 1, Pori 28130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

High Voltage Consulting Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto50921220320376,0 62,6%
Bruttokate362157180069,0-
Liiketulos (EBIT)328130150050,0-
Nettotulos263104120042,0-
Oma pääoma yhteensä816855906903896 0,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9829259710916-
Nettovelka- 671- 549- 610- 903- 428 52,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)64,4 %61,3 %73,9 %0 %65,8 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)39,6 %13,6 %15,8 %0 %6,00 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)37,1 %12,4 %13,6 %0 %2,33 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,4 %15,6 %17,0 %0 %6,15 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)20526,839,1-85,7-47,2 44,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,1 %92,3 %93,4 %100 %97,6 % 2,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-82,2 %-64,2 %-67,3 %- 100 %-47,8 % 52,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-99,2 %- 225 %- 269 %0 %- 534 %-
Maksuvalmius
Quick ratio5,9011,613,6023,5-
Current ratio5,9011,613,6023,5-
Rahat ja rahavarat6715496100428-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)2214364300375-
Nettokäyttöpääoma %160 %355 %397 %0 %650 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.