Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vulko Oy

Y-tunnus 2797970-6 47.82 Moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa Perustettu 2016

Vulko Oy (Y-tunnus: 2797970-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Loviisa. Yritys toimii toimialalla 47.82 Moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -33,3 % ja ROE -40,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2024
4,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Porvoonkatu 8, Loviisa 07900
Verkkosivu
www.vulco.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
30.11.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.82 Moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Porvoonkatu 8, Loviisa 07900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vulko Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3291,00000-
Bruttokate145-23,0000-
Liiketulos (EBIT)4,00-24,0-1,00-1,00-1,00 0,0%
Nettotulos3,00-24,0-1,00-1,00-1,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä32,06,005,003,002,00 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)36,010,06,004,002,00 50,0%
Nettovelka-26,0-8,00-3,00-3,00-1,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,22 %-2 400 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,69 %- 104 %-12,5 %-20,0 %-33,3 % 66,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,38 %- 126 %-18,2 %-25,0 %-40,0 % 60,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,7 %- 123 %-20,0 %-25,0 %-40,0 % 60,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,121-27,1-1,57-1,47-1,28 12,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,4 %54,5 %83,3 %75,0 %100 % 33,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,3 %- 133 %-60,0 %- 100 %-50,0 % 50,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,29 %- 300 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio18,02,006,004,000 100,0%
Current ratio18,02,006,004,000 100,0%
Rahat ja rahavarat27,08,003,003,001,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %10,3 %500 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.