Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Viinitukku Delicatus Oy

Y-tunnus 2781617-3 46.34 Juomien tukkukauppa Perustettu 2016

Viinitukku Delicatus Oy (Y-tunnus: 2781617-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 46.34 Juomien tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (31,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,6 % ja ROE 15,2 %. Omavaraisuusaste oli 96,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
262 kEUR
+31,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,6 %
-8,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
-21,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,83
+4,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Meiramikatu 16, Tampere 33710
Verkkosivu
www.delicatus.fi
Perustettu
13.9.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.34 Juomien tukkukauppa
Sijainti
Meiramikatu 16, Tampere 33710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Viinitukku Delicatus Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto152194163200262 31,0%
Bruttokate41,059,044,057,059,0 3,5%
Liiketulos (EBIT)30,017,028,042,033,0 21,4%
Nettotulos23,09,0023,039,021,0 46,2%
Oma pääoma yhteensä66,075,099,0133144 8,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)137128145142150 5,6%
Nettovelka-18,0-21,0-18,0-23,0-28,0 21,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,7 %8,76 %17,2 %21,0 %12,6 % 40,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)22,1 %12,8 %20,5 %29,3 %22,6 % 22,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)42,2 %12,8 %26,4 %33,6 %15,2 % 54,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)55,0 %23,9 %31,8 %36,4 %24,0 % 34,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)18,97,3615,929,613,8 53,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste48,2 %59,1 %68,8 %93,0 %96,0 % 3,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-27,3 %-28,0 %-18,2 %-17,3 %-19,4 % 12,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %34,9 %16,0 %16,6 %-6,00 %-8,40 % 40,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5920,6350,7333,307,83 137,3%
Current ratio1,902,423,2012,824,8 93,8%
Rahat ja rahavarat18,021,018,023,028,0 21,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,6122,633,618,325,1 37,2%
Nettokäyttöpääoma %42,1 %38,1 %60,7 %65,0 %54,6 % 16,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.