Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mattilanpuisto Oy

Y-tunnus 2780126-2 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2016

Mattilanpuisto Oy (Y-tunnus: 2780126-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pyhäranta. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (2,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 30,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,9 % ja ROE 14,3 %. Omavaraisuusaste oli 21,7 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
36,0 kEUR
-2,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
30,6 %
+0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
103 kEUR
-6,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,00
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rantatie 127, Pyhäranta 23950
Perustettu
6.9.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Rantatie 127, Pyhäranta 23950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mattilanpuisto Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto33,035,036,037,036,0 2,7%
Bruttokate33,035,036,037,036,0 2,7%
Liiketulos (EBIT)7,009,0013,811,011,0 0,0%
Nettotulos3,005,006,753,004,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä12,017,022,326,030,0 15,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)151147145141138 2,1%
Nettovelka137128120110103 6,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,2 %25,7 %38,4 %29,7 %30,6 % 3,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,58 %6,04 %9,47 %7,69 %7,89 % 2,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,6 %34,5 %34,4 %12,4 %14,3 % 15,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,70 %6,19 %9,65 %7,83 %8,03 % 2,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-7,57-6,69-2,74-2,51-2,24 10,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste7,84 %11,5 %15,5 %18,3 %21,7 % 18,6%
Nettovelkaantumisaste (%)1 142 %753 %536 %423 %343 % 18,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %427 %374 %338 %305 %292 % 4,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3330,5002,832,005,00 150,0%
Current ratio0,2500,3331,641,332,50 88,0%
Rahat ja rahavarat1,001,000,9934,004,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-9,09 %-5,71 %4,09 %2,70 %8,33 % 208,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.