Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aconter Oy

Y-tunnus 2779024-1 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 2016

Aconter Oy (Y-tunnus: 2779024-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 27,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,4 % ja ROE 12,9 %. Omavaraisuusaste oli 86,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
81,0 kEUR
-4,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
27,2 %
-8,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 106 kEUR
-10,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,43
-2,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kerkkolankatu 1, Hyvinkää 05800
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.8.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Kerkkolankatu 1, Hyvinkää 05800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aconter Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto81,081,083,085,081,0 4,7%
Bruttokate81,081,083,085,081,0 4,7%
Liiketulos (EBIT)22,056,033,030,022,0 26,7%
Nettotulos18,045,027,024,017,0 29,2%
Oma pääoma yhteensä54,094,0114128135 5,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)68,0109124142156 9,9%
Nettovelka-50,0-92,0-92,0-96,0- 106 10,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,2 %69,1 %39,8 %35,3 %27,2 % 22,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)39,0 %64,4 %28,3 %22,6 %15,4 % 31,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)38,3 %60,8 %26,0 %19,8 %12,9 % 34,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)50,0 %77,0 %31,6 %24,8 %17,5 % 29,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,239,118,113,25,89 55,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,3 %87,0 %91,9 %90,1 %86,5 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-92,6 %-97,9 %-80,7 %-75,0 %-78,5 % 4,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-43,2 %-96,3 %-98,8 %-96,5 %- 105 % 8,8%
Maksuvalmius
Quick ratio4,407,6412,310,17,43 26,4%
Current ratio4,407,6412,310,17,43 26,4%
Rahat ja rahavarat50,092,092,096,0106 10,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,51066,098,8140 41,7%
Nettokäyttöpääoma %63,0 %115 %136 %149 %167 % 12,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.