Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SK Sales Oy

Y-tunnus 2768623-3 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2016

SK Sales Oy (Y-tunnus: 2768623-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieto. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,1 mEUR (4,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,9 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 45,3 % ja ROE 39,7 %. Omavaraisuusaste oli 31,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: -0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 131 kEUR
+4,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,9 %
-2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
270 kEUR
+35,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
-0,529
-1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nummisuutarintie 13, Lieto 21420
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.6.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Nummisuutarintie 13, Lieto 21420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SK Sales Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7289611 1061 0861 131 4,1%
Bruttokate308320400415418 0,7%
Liiketulos (EBIT)123156190204180 11,8%
Nettotulos10187,098,086,059,0 31,4%
Oma pääoma yhteensä207127165149148 0,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)452408448369430 16,5%
Nettovelka-9,00134238200270 35,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,9 %16,2 %17,2 %18,8 %15,9 % 15,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)35,0 %39,3 %46,0 %54,1 %45,3 % 16,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)47,0 %52,1 %67,1 %54,8 %39,7 % 27,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)60,5 %71,3 %58,7 %57,6 %45,9 % 20,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)75,891,713812092,0 23,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste45,7 %31,0 %36,8 %40,5 %31,8 % 21,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-4,35 %106 %144 %134 %182 % 35,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %32,6 %28,5 %25,6 %18,8 %24,5 % 30,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1560,1130,08960,654-0,529 180,9%
Current ratio0,1560,1130,08960,654-0,529 180,9%
Rahat ja rahavarat9,009,00015,06,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-14,8 %-7,39 %-5,52 %-0,829 %2,30 % 377,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.