Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Itä-Suomen Kuntainfra Oy

Y-tunnus 2767255-2 81.23 Muu siivoustoiminta Perustettu 2016

Itä-Suomen Kuntainfra Oy (Y-tunnus: 2767255-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Joensuu. Yritys toimii toimialalla 81.23 Muu siivoustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (12,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 9,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,5 % ja ROE 29,1 %. Omavaraisuusaste oli 32,7 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
816 kEUR
+12,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,56 %
+11,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
135 kEUR
-16,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,913
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rahtikatu 9, Joensuu 80100
Verkkosivu
www.kuntainfa.com
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
30.5.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.23 Muu siivoustoiminta
Sijainti
Rahtikatu 9, Joensuu 80100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Itä-Suomen Kuntainfra Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto0928874725816 12,6%
Bruttokate635750658550653 18,7%
Liiketulos (EBIT)85,797,0-33,0-13,078,0 700,0%
Nettotulos64,575,0-43,0-39,044,0 212,8%
Oma pääoma yhteensä136211168129173 34,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)331327440564529 6,2%
Nettovelka54,5-22,045,0161135 16,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %10,5 %-3,78 %-1,79 %9,56 % 634,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)28,8 %29,5 %-8,60 %-2,59 %14,5 % 659,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)62,0 %43,2 %-22,7 %-26,3 %29,1 % 210,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)47,0 %43,6 %-14,3 %-5,09 %25,8 % 606,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)52,759,4-56,6-33,249,9 250,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste41,0 %64,5 %38,1 %22,9 %32,7 % 42,8%
Nettovelkaantumisaste (%)40,1 %-10,4 %26,8 %125 %78,0 % 37,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %6,03 %31,1 %58,9 %42,9 % 27,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,231,491,150,9000,913 1,4%
Current ratio1,231,491,150,9000,913 1,4%
Rahat ja rahavarat5,8560,01,007,006,00 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)036,629,718,619,2 3,2%
Nettokäyttöpääoma %0 %6,03 %1,83 %-2,07 %-1,84 % 11,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.