Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hanneksen Verstas Oy

Y-tunnus 2766724-3 31.00 Huonekalujen valmistus Perustettu 2016

Hanneksen Verstas Oy (Y-tunnus: 2766724-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Petäjävesi. Yritys toimii toimialalla 31.00 Huonekalujen valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (19,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 21,9 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
106 kEUR
+19,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
3,37 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-267 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,17
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kangastie 6, Petäjävesi 41900
Verkkosivu
www.facebook.com
Perustettu
8.6.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
31 Huonekalujen valmistus
Päätoimiala
31.00 Huonekalujen valmistus
Sijainti
Kangastie 6, Petäjävesi 41900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hanneksen Verstas Oy · 31 Huonekalujen valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto027,066,089,0106 19,1%
Bruttokate025,059,071,079,0 11,3%
Liiketulos (EBIT)02,002,003,000 100,0%
Nettotulos02,002,002,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä3,005,006,007,007,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,0010,09,0015,032,0 113,3%
Nettovelka-2,00-6,00-5,00-3,00-11,0 266,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %7,41 %3,03 %3,37 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %33,3 %21,1 %25,0 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %50,0 %36,4 %30,8 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %66,7 %44,4 %54,5 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,2841,721,532,43-0,662 127,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %45,5 %60,0 %43,8 %21,9 % 50,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-66,7 %- 120 %-83,3 %-42,9 %- 157 % 266,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %-1,52 %6,74 %13,2 % 95,8%
Maksuvalmius
Quick ratio01,672,251,672,17 29,9%
Current ratio01,672,251,672,17 29,9%
Rahat ja rahavarat2,006,005,003,0011,0 266,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00049,23,44 93,0%
Nettokäyttöpääoma %0 %14,8 %7,58 %6,74 %6,60 % 2,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.