Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kotkan Autohuolto Oy

Y-tunnus 2766432-5 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2016

Kotkan Autohuolto Oy (Y-tunnus: 2766432-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kotka. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (2,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,2 % ja ROE 113,3 %. Omavaraisuusaste oli 25,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 376 kEUR
-2,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,13 %
+2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-57,0 kEUR
-200 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,11
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruuvikatu 7, Kotka 48770
Verkkosivu
www.fixuscenterkotka.fi
Henkilöstö
12 (2025)
Perustettu
6.6.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Ruuvikatu 7, Kotka 48770
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kotkan Autohuolto Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 4251 4841 4271 4131 376 2,6%
Bruttokate840885868801867 8,2%
Liiketulos (EBIT)16,015,042,03,0043,0 1333,3%
Nettotulos12,010,033,02,0034,0 1600,0%
Oma pääoma yhteensä23,033,066,018,042,0 133,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)199212216135166 23,0%
Nettovelka-8,00-41,0-97,0-19,0-57,0 200,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,12 %1,01 %2,94 %0,212 %3,13 % 1376,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,64 %7,30 %20,1 %1,71 %29,2 % 1607,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)70,6 %35,7 %66,7 %4,76 %113 % 2273,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)84,2 %50,8 %86,9 %7,14 %147 % 1958,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,79,0830,7-3,2432,3 1096,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste11,6 %15,6 %30,6 %13,3 %25,3 % 90,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-34,8 %- 124 %- 147 %- 106 %- 136 % 28,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %11,6 %9,30 %3,71 %6,94 %4,87 % 29,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9250,9941,260,9321,11 19,1%
Current ratio1,011,071,321,031,24 20,4%
Rahat ja rahavarat11,041,097,019,057,0 200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,132,723,021,418,0 15,9%
Nettokäyttöpääoma %0,0702 %0,809 %3,36 %0,283 %2,18 % 670,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.