Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Purkava Oy

Y-tunnus 2766379-5 43.11 Rakennusten ja rakennelmien purku Perustettu 2016

Purkava Oy (Y-tunnus: 2766379-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kaarina. Yritys toimii toimialalla 43.11 Rakennusten ja rakennelmien purku. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,0 mEUR (8,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,4 % ja ROE 22,8 %. Omavaraisuusaste oli 44,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 049 kEUR
-8,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,29 %
-0,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-39,0 kEUR
+48,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,32
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Niemeläntie 3 B, Kaarina 20780
Verkkosivu
www.purkava.fi
Henkilöstö
11 (2025)
Perustettu
16.5.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.11 Rakennusten ja rakennelmien purku
Sijainti
Niemeläntie 3 B, Kaarina 20780
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Purkava Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1451 3181 0851 1501 049 8,8%
Bruttokate782788733737682 7,5%
Liiketulos (EBIT)1,00-9,0014,030,024,0 20,0%
Nettotulos1,00-9,0013,025,019,0 24,0%
Oma pääoma yhteensä44,035,049,074,093,0 25,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)181207182211211 0,0%
Nettovelka-36,0-44,0-23,0-75,0-39,0 48,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,0873 %-0,683 %1,29 %2,61 %2,29 % 12,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,512 %-4,64 %7,20 %15,3 %11,4 % 25,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,30 %-22,8 %31,0 %40,7 %22,8 % 44,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,15 %-22,8 %33,3 %48,8 %28,7 % 41,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,64-13,210,720,411,8 42,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste24,3 %16,9 %26,9 %35,1 %44,1 % 25,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,8 %- 126 %-46,9 %- 101 %-41,9 % 58,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %8,82 %9,71 %10,1 %5,39 %7,53 % 39,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6570,7910,9171,141,32 15,8%
Current ratio0,8100,9011,041,281,53 19,5%
Rahat ja rahavarat36,044,023,075,039,0 48,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,5624,626,922,536,2 60,9%
Nettokäyttöpääoma %-2,27 %-1,29 %0,461 %3,39 %6,01 % 77,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.