Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SparkBest Oy

Y-tunnus 2752917-4 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2016

SparkBest Oy (Y-tunnus: 2752917-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (24,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,4 % ja ROE 12,8 %. Omavaraisuusaste oli 66,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
637 kEUR
+24,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,18 %
-5,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 102 kEUR
+37,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,63
-1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tikkurilantie 33 A, Vantaa 01370
Verkkosivu
www.sparkbest.fi
Henkilöstö
11 (2025)
Perustettu
18.2.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Tikkurilantie 33 A, Vantaa 01370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SparkBest Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto587623563510637 24,9%
Bruttokate391353301398460 15,6%
Liiketulos (EBIT)14,040,030,052,033,0 36,5%
Nettotulos10,031,023,041,025,0 39,0%
Oma pääoma yhteensä138157162190200 5,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)180221203230302 31,3%
Nettovelka-87,0- 126- 133- 164- 102 37,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,39 %6,42 %5,33 %10,2 %5,18 % 49,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,51 %20,4 %14,6 %24,0 %12,4 % 48,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,22 %21,0 %14,4 %23,3 %12,8 % 45,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,1 %28,0 %19,6 %29,5 %14,9 % 49,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,1518,99,1525,78,64 66,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,2 %70,7 %79,4 %83,0 %66,2 % 20,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-63,0 %-80,3 %-82,1 %-86,3 %-51,0 % 40,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,50 %-9,79 %-16,2 %-24,5 %-8,01 % 67,3%
Maksuvalmius
Quick ratio4,394,106,075,003,63 27,4%
Current ratio4,974,106,075,003,63 27,4%
Rahat ja rahavarat87,0126133164153 6,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,936,920,118,627,5 47,8%
Nettokäyttöpääoma %21,0 %23,9 %26,1 %30,6 %23,5 % 23,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.