Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Prorad OY

Y-tunnus 2751076-4 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2016

Prorad OY (Y-tunnus: 2751076-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
34,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2024
-34,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Aulangontie 1c B 37, Hämeenlinna 13210
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.3.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Aulangontie 1c B 37, Hämeenlinna 13210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Prorad OY · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,021,734,034,00 100,0%
Bruttokate8,0017,932,000-
Liiketulos (EBIT)8,009,121,0000-
Nettotulos3,009,121,0000-
Oma pääoma yhteensä15035,637,034,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15135,636,000-
Nettovelka- 151-35,6-36,0-34,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)72,7 %42,0 %2,94 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,13 %9,77 %2,79 %0 %0 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)1,93 %9,82 %2,75 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,13 %9,77 %2,79 %0 %0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-8,84-5,07-2,37-3,50-3,22 8,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %- 100 %-97,3 %- 100 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1 373 %- 164 %- 106 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat15135,636,000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %1 373 %164 %106 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.