Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Trumpbell International Oy

Y-tunnus 2744317-8 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2016

Trumpbell International Oy (Y-tunnus: 2744317-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,0 mEUR (83,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 35,8 % (EBIT 1,1 mEUR) ja nettotulos 0,9 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 85,2 % ja ROE 107,2 %. Omavaraisuusaste oli 66,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 018 kEUR
+83,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
35,8 %
+24,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 941 kEUR
-231 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,93
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Neljästie 5, Vantaa 01520
Verkkosivu
www.souvenirshelsinki.com
Henkilöstö
13 (2025)
Perustettu
9.2.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Neljästie 5, Vantaa 01520
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Trumpbell International Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2185961 1381 6423 018 83,8%
Bruttokate4144027281 0002 187 118,7%
Liiketulos (EBIT)68,0-62,02501821 080 493,4%
Nettotulos55,0-66,0210132861 552,3%
Oma pääoma yhteensä11769,02793881 218 213,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3833516037021 832 161,0%
Nettovelka-58,0-55,0- 264- 284- 941 231,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)31,2 %-10,4 %22,0 %11,1 %35,8 % 222,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,5 %-16,9 %52,4 %26,5 %85,2 % 221,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)61,8 %-71,0 %121 %39,6 %107 % 170,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,9 %-29,2 %90,4 %41,0 %125 % 204,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)39,7-86,1197107820 666,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste35,6 %19,7 %49,4 %58,0 %66,5 % 14,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-49,6 %-79,7 %-94,6 %-73,2 %-77,3 % 5,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %33,0 %20,8 %-3,69 %-2,68 %-12,4 % 362,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,420,9781,701,671,93 15,6%
Current ratio2,131,692,312,603,08 18,5%
Rahat ja rahavarat196158368360987 174,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,3709,948,459,31 10,2%
Nettokäyttöpääoma %76,1 %20,8 %27,7 %24,5 %39,9 % 62,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.