Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sinis Oy

Y-tunnus 2743514-3 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta Perustettu 2016

Sinis Oy (Y-tunnus: 2743514-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Förby. Yritys toimii toimialalla 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (63,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 18,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli -92,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11,0 kEUR
-63,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,2 %
+14,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
5,00 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Farfarinkuja 4 as. 6, Förby 25640
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.2.2016
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Sijainti
Farfarinkuja 4 as. 6, Förby 25640
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sinis Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto35,018,026,030,011,0 63,3%
Bruttokate37,018,026,030,011,0 63,3%
Liiketulos (EBIT)-3,008,00-10,01,002,00 100,0%
Nettotulos-4,008,00-12,0-3,001,00 133,3%
Oma pääoma yhteensä-7,002,00-11,0-13,0-12,0 7,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,007,008,0000-
Nettovelka7,006,0017,06,005,00 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-8,57 %44,4 %-38,5 %3,33 %18,2 % 446,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-24,0 %120 %-76,9 %6,25 %8,00 % 28,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-53,3 %533 %- 240 %-75,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-66,7 %120 %-83,3 %8,70 %20,0 % 129,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,728,00-10,80,4322,66 515,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste- 100 %25,0 %-57,9 %- 100 %-92,3 % 7,7%
Nettovelkaantumisaste (%)700 %300 %1 700 %600 %500 % 16,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,0 %33,3 %73,1 %43,3 %118 % 172,5%
Maksuvalmius
Quick ratio000,66700-
Current ratio000,66700-
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %2,86 %38,9 %-15,4 %-43,3 %- 118 % 172,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.