Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vännilän-Ilolan jätevesiosuuskunta

Y-tunnus 2736040-1 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto Perustettu 2015

Vännilän-Ilolan jätevesiosuuskunta (Y-tunnus: 2736040-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Alastaro. Yritys toimii toimialalla 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (45,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,1 % ja ROE 3,0 %. Omavaraisuusaste oli 95,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-45,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,0 %
-65,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
-133 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
+2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vännilän välitie 111, Alastaro 32440
Verkkosivu
www.jatevesiosuuskunta.fi
Perustettu
29.12.2015
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Päätoimiala
37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto
Sijainti
Vännilän välitie 111, Alastaro 32440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vännilän-Ilolan jätevesiosuuskunta · 37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto21,617,043,622,012,0 45,5%
Bruttokate17,717,040,325,08,00 68,0%
Liiketulos (EBIT)13,412,036,220,03,00 85,0%
Nettotulos11,410,028,815,02,00 86,7%
Oma pääoma yhteensä10,821,050,165,067,0 3,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)85,784,080,587,070,0 19,5%
Nettovelka68,150,014,96,00-2,00 133,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)62,4 %70,6 %83,1 %90,9 %25,0 % 72,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,5 %14,1 %44,1 %23,9 %5,10 % 78,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)23,3 %62,9 %81,0 %26,1 %3,03 % 88,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,9 %14,9 %47,2 %27,1 %5,71 % 78,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,414,2522,98,52-3,91 145,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste12,6 %25,6 %62,2 %74,7 %95,7 % 28,1%
Nettovelkaantumisaste (%)630 %238 %29,8 %9,23 %-2,99 % 132,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %333 %324 %48,2 %90,9 %8,33 % 90,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6860,6670,6281,053,00 185,7%
Current ratio0,6860,6670,6281,053,00 185,7%
Rahat ja rahavarat3,016,009,422,002,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)16910736,6299183 38,8%
Nettokäyttöpääoma %-28,2 %-41,2 %-18,9 %4,55 %50,0 % 998,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.