Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mint Security Oy

Y-tunnus 2731258-1 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta Perustettu 2015

Mint Security Oy (Y-tunnus: 2731258-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,3 mEUR (10,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 26,9 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,8 % ja ROE 23,9 %. Omavaraisuusaste oli 89,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 295 kEUR
+10,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,9 %
+2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 924 kEUR
+1,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,91
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Friisiläntie 50 B, Espoo 02240
Verkkosivu
www.mintsecurity.fi
Henkilöstö
7 (2025)
Perustettu
29.11.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta
Sijainti
Friisiläntie 50 B, Espoo 02240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mint Security Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7791 0519211 1711 295 10,6%
Bruttokate5167287231 0321 075 4,2%
Liiketulos (EBIT)117243279291348 19,6%
Nettotulos93,0180233233277 18,9%
Oma pääoma yhteensä6177489211 0651 252 17,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7079031 0161 1951 399 17,1%
Nettovelka- 502- 672- 762- 937- 924 1,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,0 %23,1 %30,3 %24,9 %26,9 % 8,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,8 %28,4 %30,1 %26,6 %26,8 % 0,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,8 %26,4 %27,9 %23,5 %23,9 % 1,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,8 %33,6 %34,6 %29,6 %30,0 % 1,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)39,7133154143177 23,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,3 %82,7 %90,7 %89,0 %89,6 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,4 %-89,8 %-82,7 %-88,0 %-73,8 % 16,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-52,9 %-49,1 %-72,5 %-68,8 %-60,1 % 12,6%
Maksuvalmius
Quick ratio6,745,249,638,247,91 4,0%
Current ratio6,745,249,638,247,91 4,0%
Rahat ja rahavarat502672762937924 1,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)043,450,734,652,4 51,4%
Nettokäyttöpääoma %66,4 %62,9 %88,1 %81,0 %77,9 % 3,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.