Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Teollisuusmeklarit Oy

Y-tunnus 2728457-6 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2015

Teollisuusmeklarit Oy (Y-tunnus: 2728457-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tikkala. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (95,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -311,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,3 % ja ROE 9,0 %. Omavaraisuusaste oli 86,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
9,00 kEUR
-95,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 311 %
-396,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-37,0 kEUR
+72,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,71
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Salonpisto 31, Tikkala 41860
Verkkosivu
www.teollisuusmeklarit.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.12.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Salonpisto 31, Tikkala 41860
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Teollisuusmeklarit Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1271291721989,00 95,5%
Bruttokate1451291723209,00 97,2%
Liiketulos (EBIT)2,005,0028,0169-28,0 116,6%
Nettotulos8,004,0021,013514,0 89,6%
Oma pääoma yhteensä37,029,030,0154156 1,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)64,050,089,0209179 14,4%
Nettovelka-31,0-22,0-29,0- 134-37,0 72,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,57 %3,88 %16,3 %85,4 %- 311 % 464,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,8 %8,77 %40,3 %113 %11,3 % 90,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)21,3 %12,1 %71,2 %147 %9,03 % 93,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,4 %15,4 %94,9 %185 %14,2 % 92,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,381,5018,0132-35,2 126,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,1 %59,2 %33,3 %73,7 %86,7 % 17,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,8 %-75,9 %-96,7 %-87,0 %-23,7 % 72,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,57 %-1,55 %18,0 %-39,9 %- 144 % 260,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,832,051,333,676,71 82,8%
Current ratio1,832,051,333,676,71 82,8%
Rahat ja rahavarat31,022,029,013437,0 72,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)60,445,31061255 029 3923,2%
Nettokäyttöpääoma %15,0 %16,3 %11,6 %74,2 %1 267 % 1607,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.