Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hopearaita Oy

Y-tunnus 2721152-9 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2015

Hopearaita Oy (Y-tunnus: 2721152-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 19,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,8 % ja ROE 18,9 %. Omavaraisuusaste oli 81,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
56,0 kEUR
+3,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,6 %
+3,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-30,0 kEUR
-30,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,08
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nostoväentie 1 B 10, Espoo 02660
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.10.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Nostoväentie 1 B 10, Espoo 02660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hopearaita Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto51,051,055,054,056,0 3,7%
Bruttokate51,051,055,053,055,0 3,8%
Liiketulos (EBIT)9,009,0012,09,0011,0 22,2%
Nettotulos7,007,009,007,009,00 28,6%
Oma pääoma yhteensä20,027,036,043,052,0 20,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)24,044,053,054,063,0 16,7%
Nettovelka-18,0-18,0-23,0-23,0-30,0 30,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)17,6 %17,6 %21,8 %16,7 %19,6 % 17,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)43,9 %26,5 %24,7 %16,8 %18,8 % 11,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)42,4 %29,8 %28,6 %17,7 %18,9 % 6,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)58,1 %39,1 %39,3 %23,7 %23,7 % 0,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,775,117,453,594,93 37,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,0 %61,4 %65,5 %78,2 %81,3 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-90,0 %-66,7 %-63,9 %-53,5 %-57,7 % 7,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,5 %-1,96 %-7,27 %-20,4 %-32,1 % 57,4%
Maksuvalmius
Quick ratio4,801,351,422,333,08 32,2%
Current ratio4,801,351,422,333,08 32,2%
Rahat ja rahavarat18,018,023,023,030,0 30,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)42,935,826,533,845,6 34,9%
Nettokäyttöpääoma %37,3 %11,8 %14,5 %29,6 %44,6 % 50,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.