Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kinokulma Oy

Y-tunnus 2716116-2 59.14 Elokuvien esittäminen Perustettu 2015

Kinokulma Oy (Y-tunnus: 2716116-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulainen. Yritys toimii toimialalla 59.14 Elokuvien esittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (7,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 22,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,4 % ja ROE 36,1 %. Omavaraisuusaste oli 92,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
133 kEUR
-7,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,6 %
+19,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,63
-6,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Asemakatu 1, Oulainen 86300
Verkkosivu
www.kinokulma.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.10.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.14 Elokuvien esittäminen
Sijainti
Asemakatu 1, Oulainen 86300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kinokulma Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto101141139144133 7,6%
Bruttokate38,056,055,082,085,0 3,7%
Liiketulos (EBIT)6,009,0012,04,0030,0 650,0%
Nettotulos5,009,0012,04,0030,0 650,0%
Oma pääoma yhteensä43,052,064,068,098,0 44,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)59,072,069,073,0112 53,4%
Nettovelka-29,0-39,0-31,0-5,00-5,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,94 %6,38 %8,63 %2,78 %22,6 % 712,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,6 %13,7 %17,0 %5,63 %32,4 % 475,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,3 %18,9 %20,7 %6,06 %36,1 % 495,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,6 %18,4 %20,7 %6,06 %36,1 % 495,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,7434,657,08-2,0523,6 1251,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste81,1 %76,5 %97,0 %95,8 %92,5 % 3,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-67,4 %-75,0 %-48,4 %-7,35 %-5,10 % 30,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-15,8 %-13,5 %-18,7 %0 %6,77 %-
Maksuvalmius
Quick ratio5,863,3826,014,07,63 45,5%
Current ratio3,312,8510,89,004,57 49,2%
Rahat ja rahavarat32,039,031,05,005,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,936,249,948,282,3 70,7%
Nettokäyttöpääoma %29,7 %26,2 %35,3 %27,8 %37,6 % 35,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.