Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vestiarium Oy

Y-tunnus 2714241-2 14.21 Päällysvaatteiden valmistus Perustettu 2015

Vestiarium Oy (Y-tunnus: 2714241-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 14.21 Päällysvaatteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (62,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 97,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 34,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-62,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-25,0 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-34,0 kEUR
+52,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
34,0
-48,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sangintie 112, Oulu 90650
Verkkosivu
www.vestiarium.net
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.9.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
14 Vaatteiden valmistus
Päätoimiala
14.21 Päällysvaatteiden valmistus
Sijainti
Sangintie 112, Oulu 90650
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vestiarium Oy · 14 Vaatteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11620,012,08,003,00 62,5%
Bruttokate87,021,0-3,003,003,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)-1,008,00-9,00-2,000 100,0%
Nettotulos-1,006,00-9,00-2,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä11311094,084,036,0 57,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11911294,085,037,0 56,5%
Nettovelka-85,0-96,0-80,0-72,0-34,0 52,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,862 %40,0 %-75,0 %-25,0 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,823 %6,93 %-8,74 %-2,23 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,877 %5,38 %-8,82 %-2,25 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-0,881 %7,17 %-8,91 %-2,26 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-11,9-3,69-19,4-10,9-7,95 27,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste95,8 %97,3 %98,9 %98,8 %97,3 % 1,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-75,2 %-87,3 %-85,1 %-85,7 %-94,4 % 10,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-69,0 %- 465 %- 658 %- 888 %-1 100 % 23,9%
Maksuvalmius
Quick ratio21,235,391,082,034,0 58,5%
Current ratio23,837,394,085,037,0 56,5%
Rahat ja rahavarat85,096,080,072,034,0 52,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)6,290000-
Nettokäyttöpääoma %98,3 %545 %775 %1 050 %1 200 % 14,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.