Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

V-S Betonilattiat Oy

Y-tunnus 2709020-2 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta Perustettu 2015

V-S Betonilattiat Oy (Y-tunnus: 2709020-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Prunkila. Yritys toimii toimialalla 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (11,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,5 % ja ROE 22,7 %. Omavaraisuusaste oli 35,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
159 kEUR
-11,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,40 %
-1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-27,0 kEUR
-3,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,25
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Alitalontie 32a, Prunkila 21480
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta
Sijainti
Alitalontie 32a, Prunkila 21480
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

V-S Betonilattiat Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto98,0148133180159 11,7%
Bruttokate81,011183,0104108 3,8%
Liiketulos (EBIT)8,0023,0-20,011,07,00 36,4%
Nettotulos6,0017,0-22,09,005,00 44,4%
Oma pääoma yhteensä22,038,013,020,024,0 20,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)57,073,056,065,068,0 4,6%
Nettovelka4,00-41,0-19,0-26,0-27,0 3,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,16 %15,5 %-15,0 %6,11 %4,40 % 28,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,8 %35,4 %-29,5 %18,2 %10,5 % 42,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)31,6 %56,7 %-86,3 %54,5 %22,7 % 58,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,8 %54,1 %-79,2 %71,0 %31,8 % 55,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,89214,1-23,611,05,11 53,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste38,6 %51,4 %22,4 %30,8 %35,3 % 14,6%
Nettovelkaantumisaste (%)18,2 %- 108 %- 146 %- 130 %- 113 % 13,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %13,3 %-3,38 %19,5 %10,6 %10,7 % 0,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,676,712,552,642,25 14,8%
Current ratio3,676,712,552,642,25 14,8%
Rahat ja rahavarat22,041,019,026,027,0 3,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)07,4022,08,1141,3 409,2%
Nettokäyttöpääoma %24,5 %27,0 %12,8 %12,8 %15,7 % 22,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.