Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Be Limitless Oy

Y-tunnus 2708392-6 46.38 Muiden elintarvikkeiden tukkukauppa Perustettu 2015

Be Limitless Oy (Y-tunnus: 2708392-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Loviisa. Yritys toimii toimialalla 46.38 Muiden elintarvikkeiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,7 % ja ROE 2,7 %. Omavaraisuusaste oli 60,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
134 kEUR
-0,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,746 %
-14,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-15,0 kEUR
+42,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,09
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Johtajantie 1, Loviisa 07900
Verkkosivu
www.belimitless.fi
Perustettu
2.9.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.38 Muiden elintarvikkeiden tukkukauppa
Sijainti
Johtajantie 1, Loviisa 07900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Be Limitless Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto86,081,095,0135134 0,7%
Bruttokate83,076,091,0136134 1,5%
Liiketulos (EBIT)3,0011,04,0021,01,00 95,2%
Nettotulos1,009,002,0016,01,00 93,8%
Oma pääoma yhteensä15,023,023,038,035,0 7,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)53,044,062,059,056,0 5,1%
Nettovelka-15,0-20,0-13,0-26,0-15,0 42,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,49 %13,6 %4,21 %15,6 %0,746 % 95,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,59 %22,7 %9,43 %34,7 %1,74 % 95,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,45 %47,4 %8,70 %52,5 %2,74 % 94,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)22,2 %64,7 %23,3 %70,0 %2,82 % 96,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,498,481,8214,4-2,59 118,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste27,3 %50,0 %36,5 %64,4 %60,3 % 6,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-87,0 %-56,5 %-68,4 %-42,9 % 37,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %29,1 %3,70 %28,4 %-3,70 %5,97 % 261,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4751,040,7502,242,09 6,7%
Current ratio0,5751,130,8002,432,26 7,0%
Rahat ja rahavarat15,020,013,026,015,0 42,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0042,356,889,9 58,3%
Nettokäyttöpääoma %-19,8 %3,70 %-8,42 %22,2 %21,6 % 2,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.