Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

AT Commissions Oy

Y-tunnus 2703251-2 46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta Perustettu 2015

AT Commissions Oy (Y-tunnus: 2703251-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 19,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,5 % ja ROE 13,7 %. Omavaraisuusaste oli 87,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
126 kEUR
-0,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,8 %
+6,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-37,0 kEUR
+17,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,09
+2,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Suosaarentie 9 B, Vantaa 01760
Perustettu
5.8.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta
Sijainti
Suosaarentie 9 B, Vantaa 01760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

AT Commissions Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto139159155127126 0,8%
Bruttokate139146144127126 0,8%
Liiketulos (EBIT)26,033,033,017,025,0 47,1%
Nettotulos26,029,027,014,020,0 42,9%
Oma pääoma yhteensä94,0115133136156 14,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)111141160166178 7,2%
Nettovelka-95,0-15,0-43,0-45,0-37,0 17,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,7 %20,8 %21,3 %13,4 %19,8 % 47,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,9 %28,6 %21,9 %10,4 %14,5 % 39,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)31,0 %27,8 %21,8 %10,4 %13,7 % 31,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)31,1 %34,4 %26,7 %12,7 %17,2 % 35,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,017,715,11,427,13 402,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,7 %81,6 %82,6 %81,4 %87,6 % 7,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %-13,0 %-32,3 %-33,1 %-23,7 % 28,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-56,1 %6,92 %-9,68 %-11,0 %-11,9 % 8,2%
Maksuvalmius
Quick ratio5,765,425,715,358,09 51,2%
Current ratio6,535,425,715,358,09 51,2%
Rahat ja rahavarat95,015,043,045,037,0 17,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)013,8000-
Nettokäyttöpääoma %58,3 %72,3 %85,2 %106 %124 % 17,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.