Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kvanttifarmi Oy

Y-tunnus 2683630-8 01.11 Viljakasvien, pois lukien riisi, palkokasvien ja öljysiemenkasvien viljely Perustettu 2015

Kvanttifarmi Oy (Y-tunnus: 2683630-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ilmajoki. Yritys toimii toimialalla 01.11 Viljakasvien, pois lukien riisi, palkokasvien ja öljysiemenkasvien viljely. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,0 % ja ROE 7,7 %. Omavaraisuusaste oli 55,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-83,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0798
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Könnintie 144, Ilmajoki 60800
Perustettu
26.3.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.11 Viljakasvien, pois lukien riisi, palkokasvien ja öljysiemenkasvien viljely
Sijainti
Könnintie 144, Ilmajoki 60800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kvanttifarmi Oy · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,000000-
Bruttokate10432,040,044,050,0 13,6%
Liiketulos (EBIT)72,010,018,023,021,0 8,7%
Nettotulos56,07,0014,018,017,0 5,6%
Oma pääoma yhteensä174181195213230 8,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)432424407425415 2,4%
Nettovelka54,047,035,0-6,00-11,0 83,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)900 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,6 %2,34 %4,33 %5,53 %5,00 % 9,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)30,4 %3,94 %7,45 %8,82 %7,67 % 13,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)27,2 %4,05 %7,63 %9,98 %9,21 % 7,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)30,7-16,3-7,88-3,22-4,76 47,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,2 %42,7 %47,8 %50,0 %55,0 % 10,0%
Nettovelkaantumisaste (%)31,0 %26,0 %17,9 %-2,82 %-4,78 % 69,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2 900 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio0,1500,08780,02550,1190,0798 32,9%
Current ratio0,1500,08780,02550,1190,0798 32,9%
Rahat ja rahavarat27,012,03,0023,011,0 52,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-2 125 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.