Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JR Solutions Oy

Y-tunnus 2663802-9 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2015

JR Solutions Oy (Y-tunnus: 2663802-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pälkäne. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,5 % ja ROE 6,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-46,0 kEUR
+2,1 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Veteraanipolku 9, Pälkäne 36600
Perustettu
4.1.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Veteraanipolku 9, Pälkäne 36600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JR Solutions Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7,000000-
Bruttokate7,000000-
Liiketulos (EBIT)7,000-2,00-1,000 100,0%
Nettotulos10,03,001,003,003,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä52,051,049,048,047,0 2,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)52,052,049,047,046,0 2,1%
Nettovelka-52,0-52,0-49,0-47,0-46,0 2,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,6 %7,69 %3,96 %6,25 %6,45 % 3,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,4 %5,83 %2,00 %6,19 %6,32 % 2,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,6 %7,69 %3,96 %6,25 %6,45 % 3,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,65-4,92-6,82-5,64-4,54 19,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 102 %- 100 %-97,9 %-97,9 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 743 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat52,052,049,047,046,0 2,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %28,6 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.